Kotouč drhne o destičky

Vše kolem brzd.
Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Kotouč drhne o destičky

Příspěvekod Anonymous » 17.06.2007-14:51

Ahoj všichni, mám problém a chtěl bych Vás poprosit o radu. Před pár týdny jsem si koupil ojeté XJ600N r. v. 1996, která má najeto cca 31000km. Je ve velmi dobrém stavu, až na jednu věc. Když jí dám na hlavní stojan a otáčím zadním kolem, brzdový kotouč drhne o destičky (nebo prostě o něco v třmenu). :( Nevíte někdo, v čem by mohl být zakopaný pes? Resp. jestli bude stačit vnitřek brzdy svépomocí pročistit nebo bude nutné mašinu svěřit servisu a kolik by to případně stálo? Děkuju moc za rady.
Anonymous
 

Příspěvekod karlos » 17.06.2007-16:09

Většinou drhnou destičky o kotouč z důvodu zasraných brzdičů. Sundej třmeny, zkontroluj destičky atd.

Více tady: viewtopic.php?t=69

Pamatuj, že by se měla každé dva roky měnit brzdová kapalina a brzdy alespoň 1x do roka projít a vyčistit.
Kdo to nikdy nezkusil, tak neví, o čem to je...
karlos
častý přispěvatel
 
Příspěvky: 259
Images: 5
Registrován: 16.03.2007-05:12
Bydliště: Šakvice

Příspěvekod Anonymous » 07.07.2008-21:04

Ahoj,
tak mě také drhly kotouče a nešlo s tím pořádně nic dělat. Na radu Bartuse (čímžto opožděně děkuji) jsem si koupil u yamahy sadu nových pístků, gumiček a červené vazelíny. Po rozeprání jsem zjistil, že drážka na druhý kroužek je plná svinstva a kroužek nikde. Na obou válečcích (přední brzda). Vyčištění a složení trvalo asi dvě hodinky, odvzdušnění chvíli. Cena něco přes patnáct stovek.
Anonymous
 

Re: Kotouč drhne o destičky

Příspěvekod Anonymous » 29.05.2010-22:56

Ahoj, mám podobný problém jako kolega. Pokud popojíždím s motorkou v garáži, slyším drhnutí destiček o kotouče. BREAK CLEANER nepomohl a tak bych se Vás chtěl zeptat, zda neznáte nějaký dobrý servis YAMAHA v Hradci Králové nebo Praze a okolí. Sám si na výměnu brzdových destiček nevěřím. Díky moc za odpovědi, LADIS
Anonymous
 

Příspěvekod Jiri BN » 30.05.2010-10:53

Sekce "Tecnika" - "Brzdy"....
[url]viewtopic.php?t=1460[/url]

Dobré reference jsem slyšel na MMB Mladá Boleslav nebo Ulrich Stará Boleslav...
Jiri BN
XJ štamgast
 
Příspěvky: 318
Images: 10
Registrován: 03.03.2006-21:29
Bydliště: Mstětice

Příspěvekod roman3297 » 04.06.2010-21:05

Praha : Maixner řepy, Mapo Zbraslav, Yamaha Vrbovka bráník
XJ 600 Diversion
žiješ jen jednou
Na zivotě nejvíc miluju tu rozmanitost... Kazdej den mě nasere někdo jinej...
Uživatelský avatar
roman3297
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 128
Images: 6
Registrován: 06.02.2008-18:15
Bydliště: Praha 5


Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron