Pískající brzda

Vše kolem brzd.
Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Pískající brzda

Příspěvekod Anonymous » 09.05.2007-08:08

Zdar všem, dal jsem na svoje XJ nové brzdové destičky FERODO a po pár dnech mě začala zadní brzda vyluzovat nepříjemné pískání i když jen velmi slabé, ale je mi to nepříjemné :evil: Píská to při hodně pomalé jízdě i když nebrzdím, nebo když stavím na křižovatce.Co mám dělat :?: počkat až si desky sednou na starý kotouč, nebo je sundat a přesmirkovat, nebo co radíte...?
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.05.2007-11:55

Mne toto robia brzdy v predu. Mám všetko ešte originál.Čistil som kotúče, pretrel aj dostičky, ale po pár 100 km je to tu znova. Ale už to neriešim.
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.05.2007-12:19

Mně taky pískaj přední kotouče, ale jen lehce, skoro to neni slyšet. Ale řek bych, že kdybych se o ně trochu staral, což se mi ale moc nechce, asi by byl klid. Je vidět, že tak trošku reznou destičky a tak, prostě by to chtělo asi rozebrat a vyčistit, ale tak brzdí to dostatečně a lehké pískání se mi i líbí :lol:
Anonymous
 

desky

Příspěvekod Jarek » 09.05.2007-16:32

Pískání je jen ze tří důvodů:
-nejčastěji je to prach
-vibrace destiček
-špatný materiál (to se u značkových snad nestává :oops: )

Pomoc je jednoduchá, demontuj destičky, očisti je, sraz hrany asi o milimetr v úhlu tak 45° a z druhé strany + boky namaž vysokoteplotním mazivem nejlépe keramikou.
Pak ti určitě pískat nebudou :D :lol: :D
Uživatelský avatar
Jarek
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 100
Images: 8
Registrován: 16.11.2006-18:53
Bydliště: Ostopovice
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ 900 N
Rok výroby XJ: 1986


Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron