Štart / neštart po položení moto

Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Štart / neštart po položení moto

Příspěvekod Mehiko » 30.04.2017-01:26

Zdravím Vás,
včera som si chcel vísť na moto,trochu prevetrať po dvoch týždňoch stánia v garáži v pohode naskočila moja yamaha xj 600 s ročník 1999. Vybehol som von,spravil cca 1,5km po sídlisku,vybehol na kruháč a tam bum,skĺzla sa moto na zem v snáď ani nie 20km/h. Niečo benzínu vyšplechlo von za tú chvílku čo som moto zdvýhal ( stále je tam tak 1/3 nádrže ). Od tej chvíle neviem zaradiť neutrál, ale prevody cvakajú na oba smery. Skúšal som asi 2 minútky po páde moto naštartovať ,točila a nechytila sa ani na tretí krát,tak som to už neskúšal a odtlačil so stlačenou spjkou až k sebe do garáže. V garáži som skúšal zase radenie a stále nič ani po pár hodinách stánia nič. Čo pribudlo je že už ani štartér netočí a svieti kontrolka oleja ( olej bol v pohode pred jazdou,zajtra skontrolujem stav znova ) pri stlačení štart tlačítka. Zajtra skúsim ešte polohu PRI či náhodou nepomože podla rád tu na fóre,inak neviem fakt.
Každá rada dobrá. Vopred ďakujem
Uživatelský avatar
Mehiko
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2017-01:11
Kraj: Ústecký
Typ XJ: 600 S
Rok výroby XJ: 1999

Re: Štart / neštart po položení moto

Příspěvekod Koudy01 » 30.04.2017-06:03

Ahoj,

pokud ti netoci ani starter, nefunguje ti nejaky cidlo (spojky, bocniho stojanku) nebo mas vyplej cervenej vypinac na pravym riditku.

Takze:
1) Zkontroluj, jestl nemas vypnutej cervenej vypinac
2) Pokud mas zarazenej kvalt, musis mit zmacknutou i spojku nebo starter nebude tocit. Pokud starter netoci ani se zmacknutou spojkou, muze byt chyba v cidle na spojkove pacce.
3) Dalsi cidlo je na bocnim stojanku. Pokud je zarazeno, musi byt bocni stojanek zaklaplej jinak opet netoci starter. Stojanek muze byt zaklaplej, ale cidlo po padu nejakym zpusobem zarazeny nebo poskozeny.

Proc ti ale neradi neutral takhle od PC nevim. Mozna neutral radi, ale nesvititi jen kontrolka.

Zkus si pocist tady: http://yamaha-xj.cz/viewtopic.php?f=38&t=3059&p=39795#p39715
a tady taky: http://yamaha-xj.cz/viewtopic.php?f=36&t=3066&p=39930#p39874
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: Štart / neštart po položení moto

Příspěvekod Mehiko » 30.04.2017-12:48

Zdravím ťa Koudy01,
ďakujem ti za reakciu, ten neutrál som tam skúšal cvakať asi 30-krát a fakt mi to nešlo,fakt divné že to išlo inak všade inde len ten neutral nie. S tým červeným vypínačom viem o čo ide,na to dávam pozor a skúšal som štartovať iba so zapnutým samozrejme a aj po chvílke vo vypnutom stave zase zapnúť a potom to stále nešlo. Kedže tam bola zaradená rýchlosť tak som držal pri štarte spojku ako píšeš čiže asi z mojho smeru som robil veci správne,len to proste nechcelo naskočiť.

Pred chvílkou som bol v garáži skúsiť to znovu. Neutrál neišiel ale s pomocou známeho čo bol v garáži tam na niekolký pokus skočil neutrál. Následne som skúsil naštartovať a chytila moto rýchlo a plynulo akoby sa nič nedialo :shock: Velmi nepraktické že potrebuje tolko času na ustálenie ( asi poriadne vychladnúť ) kým zase po položení naštartuje,to by som už musel ísť v inom prípade domov busom ak by sa toto stalo ďalej od garáže.
Uživatelský avatar
Mehiko
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2017-01:11
Kraj: Ústecký
Typ XJ: 600 S
Rok výroby XJ: 1999

Re: Štart / neštart po položení moto

Příspěvekod Koudy01 » 01.05.2017-08:55

To je divny, ale tak hlavne, ze to jede.
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: Štart / neštart po položení moto

Příspěvekod kozoroh1 » 01.05.2017-09:37

Psal jsi, že točila a nechytla. Nešel dát neutrál. Zkus znovu zařadit a zastartovat. Řekl bych, že máš čidlo na spojce KO.
Uživatelský avatar
kozoroh1
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 172
Images: 3
Registrován: 13.02.2015-23:51
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kraj: Královehradecký
Typ XJ: 600
Rok výroby XJ: 1999


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron