Dotaz karburátor

Dotaz karburátor

Příspěvekod Riiick » 09.02.2016-18:48

Zdravím hoši,
nedávno jsem tu psal ohledně těsnění pod hlavou. Vyndal jsem motor a dal ho jednomu fachmanovi do servisu aby se mi na to podíval a přetěsnil mi ho. Když jsem ale motor vyndaval tak jsem si všiml, při sundavání karburátoru, že do něj vede nějaká elektrika. Nemám teď momentálně svou fotku ale našel jsem obrázek kterej odpovídá mému dotazu..
http://www.xj600.szermek.eu/wp-content/ ... /03/02.jpg
to žlutě v kroužku mě nezajímá, ale nalevo od toho jsou dva konektory na které jsou připojené právě ty kablíky.

Můj problém je, že jeden ten konektor v tom karburátoru je brutálně uvolněný... drží tam, ale kýve se jako k*áva... Absolutně nevím jaký to má vliv na fuknci činnosti karburátoru..

Tak se chci zeptat zda byste mi neporadili co s tím a k čemu to vůbec je ???
Díky předem za odpověď
Riiick
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.12.2015-10:28
Kraj: Středočeský
Typ XJ: XJ 600 4BR
Rok výroby XJ: 1998

Re: Dotaz karburátor

Příspěvekod Koudy01 » 09.02.2016-20:59

To sou topny teliska k predehrivani karburatoru. Ten kulate je na kazdym karbutaroru - to je to telisko. Ten ploche je jenom na jednom a to je zem. Nicemu nevadi, ze se hybe nebo ze nebude fungovat. Ma to v urcitym rozmezi teplot pri zarazenym kvaltu (na neutral to nefici) topit a zahrivat tak karburatory. Kdyz to nefunguje, nic se nestane.
Funkcnost de overit tak, ze zaradis nejakou rychlost a zapnes klicek. Po chvilce by se karburatory v oblasti tech telisek mely zahrivat. Ale musi byt pod cca 10 stupnu.

Neni to telisko jenom povoleny? Ma to zavit a de to golou normalne vysroubovat. Nebo se ti vykle jenom ten konec?
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: Dotaz karburátor

Příspěvekod Riiick » 09.02.2016-21:23

Vyklá se mi pouze ten konec toho kulatého tedy topného tělíska... Zkoušel jsem to utáhnout ale protáčí se jakoby na prázdno... V podstatě bych ten hýbající se nemusel ani zapojovet ne ? Nechat pouze ty 3 co jsou OK + zem... Každopádně moc děkuju za objasnění :)
Riiick
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.12.2015-10:28
Kraj: Středočeský
Typ XJ: XJ 600 4BR
Rok výroby XJ: 1998

Re: Dotaz karburátor

Příspěvekod Koudy01 » 09.02.2016-21:48

Nemusis ho zapojovat, ale zaizoluj pak ten nezapojenej drat, at se ti nekde nezkratuje.
Nebo to muzes zkusit zakapnout vterinakem, epoxydem nebo necim takovym a treba se to hybat prestane.
Nebo zkus napsat sem: http://www.motorkari.cz/motobazar/nahradni-dily/moto-na-dily/dily/dily-z-yamaha-xj-600-492766.html.
A nebo si na partsdepot.cz muzes za litr koupit novy telisko :D
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: Dotaz karburátor

Příspěvekod Riiick » 09.02.2016-22:15

Zkusím to tedy něčím zalepit jak říkáš a uvidím jaké to pak bude.. No zas tak bohatý nejsem abych za to dal litra :D Ještě zkusím napsat na ten inzerát... Díky moc za radu :)
Riiick
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.12.2015-10:28
Kraj: Středočeský
Typ XJ: XJ 600 4BR
Rok výroby XJ: 1998


Zpět na Palivová soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník