Lakování

Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Lakování

Příspěvekod Anonymous » 28.07.2007-13:06

Ahoj, chtěl bzch se zeptat, jestli náhodou někdo neví kde sehnat názvy barev (nebo čísla), které se používaly na XJ 600 N. Konkrétně mi teď jde o šedou a červenou metalízu. Díky....
Anonymous
 

Příspěvekod Mira XJ » 28.07.2007-15:22

červená metalíza není metalíza,ale perleť. A lakuje se bílej podklad ,pak ta stříbrná perleť a řužovej lak - kolik dáš vrstev toho laku takovej odstín červené bude. KóD je VRC7
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Anonymous » 29.07.2007-13:57

Díky draku..., ted jeste nekde splasit ten kod na tu sedivou....
Anonymous
 

Zkušenost se Servindem

Příspěvekod Anonymous » 13.09.2007-17:11

Tak se musim s váma podělit o ten dnešní trapas, co sem zažil. Dle zdejší rady sem vyhledal společnost Servind - chtěl sem na svém vínově metalízovaném xj uudělat pár mini oprav a nalakovat kola. Kontaktoval sem tedy uvedenou firmu a byl sem pozván do pobočky v Praze. Tam sem byl poslán do 3. patra, kde mi ochotný pán vybral ve vzorníku odstín, vytiskl vzorec a já šel dolu do skladu, kde mi ho měli namíchat, pohoda. Jen mi bylo sděleno, že to budou dvě 0,5kg - jedna perleť a druhý růžový lak. Tak sem čekal, než mi dal fakturu, se kterou sem zas letěl nahoru zaplatit, celkem dobrej tělocvik. Ale ouha, cenovka, která tam byla, mě vrátila zase dolů, kde sem musel poníženě prosit o zrušení zakázky, naštěstí ještě nezačal míchat... :oops: Stálo tam 2 276Kč, asi sem z lacinějšího kraje, ale za 0,5kg plechovku, teda vlastně dvě, to na mě bylo jako fakt moc. Co vy na to? :)
Anonymous
 

Příspěvekod Mira XJ » 13.09.2007-18:08

Ta cena by seděla. Je to hóóódně drahá barva,hlavně ta stříbrná perleť.
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Anonymous » 13.09.2007-19:02

Tak to jo... Já ale můžu za sebe říct, že mi to vyrazilo dech a že na to prostě nemám :lol: Teda mám, ale s sebou sem neměl a ani bych nedal. Jako studentík si takhle drahou srandu dovolit nemůžu, chtěl sem si zkrášlit xj, hovno bude, si radši koupim Led blinkry :wink:
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 13.09.2007-22:46

nechávám si u nás v Trutnověmíchat barvy u jednoho týpka, má na to firmu, dokonce mi i po konzultaci trošku postaršil lak, který míchal, protože na autě mám taky starší metalízu.
Komplet perleť akrylát 0,4 spray v ceně 284,-Kč a ještě mi vždy zatelefonuje, když je to připraveno, cca do 3-5 hodin.
Ty peníze co píšeš bych v životě nikomu za to nedal.
Ten chlap u nás míchá originál barvy pro zdejší servisy a lakovny.
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 13.09.2007-23:00

Nedal bys mi kontakt? Nebo možná vůbec do odkazů, mohlo by se to hodit...
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 14.09.2007-09:56

Já tam jezdím osobně, když jedu okolo, tak jak pojedu, zajistím kontakt i telefon a dám to sem.
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 14.09.2007-11:26

to by bylo fajn, dík!
Anonymous
 

Příspěvekod Mira XJ » 14.09.2007-19:44

Nojo,ale sprej je uplně naprd. je to mnohem měkkčí barva než lak z pistole. Je mnohem více naředěný.
Další věc je,že 0,5l tý perletě a laku nalakuješ celou motorku. Na přední kapotu stačí 0,2dcl!!!
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Anonymous » 14.09.2007-20:49

tenhle prďan, jak mu říkáme, je straší děda, kterej je fakt machr. Mimochodem nemíchá sračky do spreje, ale akrylát metalízový. Ted jsem od něho bral na auto a je to docela husté, krásně to kryje a je fakt, že s tou jednou nápní se toho udělá celkem dost. Ale je to dost hustá barva. Taky se na to dává ještě akrylový povlak bezbarvý pro krytí stálosti.
Jinak pokud by to někomu vadilo to v klidu a pohodě stříkat, klidně udělá plechovku a možno štětečkem se vyblbnout.
Asi poslední dovětek, já jsem psal o tom chlápkovi ze zkušenosti, že mám doboru zkušenost. Jinak si každý může koupit kde chce co chce a za kolik chce peněz. Oproti šmejdům ve speji v obchodě co se tváří jako originál laky je tahle barva úplně někde jinde. Prodávám nová auta a když vezeme třeba křídla nebo nárazníky do profi lakovny, kupujeme nejprve barvy od něho a pak nám to lakují a udělá i odstín třeba zešedlý podle věku stáří. Když mám auto 10let staré, udělal mi odstín zestárlý a není na autě vůbec vidět co jsem stříkal.
Ale jinak samozřejmě možno nakupovat kdekoliv. Nic z toho nemám, takže reklama to není, jen zkušenost za dobré peníze.
Anonymous
 

Příspěvekod Mara » 05.10.2009-23:34

Ta motorka co sem si ted koupil uz se asi trochu valela , nicmene ma novej lak ale chybej ji polepy , ktery budu prez zimu kupovat . vsiml sem ale ze prez to nedali ten bezbarvej lak kvuli ochrane povrchu . tak me napadlo , jesli to neni blbost, dat na ni polepy a ty pak prestrikat tim bezbarvym lakem ??? co si o tom myslite ?
Uživatelský avatar
Mara
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 121
Images: 3
Registrován: 07.05.2009-22:30
Bydliště: Braškov (okres Kladno)

Příspěvekod PIG » 06.10.2009-06:54

Každopádně bys asi musel přelakovat celou nádrž, když uděláš jenom přes polepy tak to bude hnus. Akorát nevim jak moc dobře by to šlo v domácích podmínkách už jenom proto že se ti bude prášit a bude to na tom asi fest vidět.
Zkus zjistit v okolí nějakou lakovnu co by za to chtěli. Ale sám bych to nedělal, ti ten lak někde steče nebo se zapráší a bude to vypadat hůř než nápis bez laku.
Uživatelský avatar
PIG
XJ štamgast
 
Příspěvky: 793
Images: 184
Registrován: 09.10.2007-03:16
Bydliště: Vranovice
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: 600N
Rok výroby XJ: 1999

Příspěvekod Anonymous » 06.10.2009-07:58

Ahojte. Jelikož mám omlácený oba dva rožky kapotáže chtěl bych přes zimu s tím něco udělat. Jednu stranu upravil předchozí majitel a druhou jsem si z vlastní blbosti upravil sám. Nicméje je vše opraveno ale je potřeba to nějak nalakovat. Protože je moto v černé barvě tak to není tak vidět. Napadlo mě to vyspravit nějakým menším airbrush motivem. Neznáte nějakého umělce který to umí udělat (nejlépe z JM) a který za to nebude chtít majland jako za originál od Picassa. Děkuji
Anonymous
 

Příspěvekod Mara » 07.10.2009-02:02

PIG píše:Každopádně bys asi musel přelakovat celou nádrž, když uděláš jenom přes polepy tak to bude hnus. Akorát nevim jak moc dobře by to šlo v domácích podmínkách už jenom proto že se ti bude prášit a bude to na tom asi fest vidět.
Zkus zjistit v okolí nějakou lakovnu co by za to chtěli. Ale sám bych to nedělal, ti ten lak někde steče nebo se zapráší a bude to vypadat hůř než nápis bez laku.


S tim nemej starosti, vetsinou se neptam na veci na kery bych nestacil , nebo na to nemel lidi. par lakyrniku znam. me by to ani nenapadlo to prestrikavat , ale par NEmotorkaru mi reklo at to udelam, tak me jen zajimalo , zda to nekdo taky tak ma a zda je to na pohled lepsi .... v techlech uplne detailnich blbostech si casto necham poradit , pac mam po uraze trochu horsi zrak,takze na sve motorce nektere mouchy kerejch si ostatni vsimnou, nevidim a nechci aby byla pekna jen pro me.
Uživatelský avatar
Mara
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 121
Images: 3
Registrován: 07.05.2009-22:30
Bydliště: Braškov (okres Kladno)

Příspěvekod Bartus » 07.10.2009-02:06

Moje motka už lakováním prošla a letos v zimě ji to čeká znova. Lakoval mi to soused lakyrník a polepy mám přelakované. Pouze gelové loga Yamaha na nádrži, které jsem tam dal místo nápisu jsou nalepené až ve finále.
Pozdrav z černé díry
http://www.bartus.eu

Sedím na stromu a nejsem dřevorubec :-)
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Mara » 08.10.2009-01:32

Ok dik, tak jestli me to bude stvat , tak to tak taky udelam , nicmene prednost budou mit rafky , kery necham nekde asi praskove nabarvit , nebo nakomaxitovat , pac ten predemnou je po stranach striknul nejakou kriklavou zelenou barvou trochu do zluto zlatava ( znam bohuzel jen 3 barvy - bila cerna a jina , tak to nejsem schopnej posoudit :) ). A to se mi samozrejme nelibi a chci to mit v origo odstinu ty sedy nebo co to tam je. Ale abych ho jen nepomlouval , tak co je docela dobry , ze dal nosic kufru do barvy vik na motoru a celkove s nim mel asi praci (domaci vyroba) ale je ve tvaru podsedlovky - samozrejme v mnohem mensim provedeni.
Uživatelský avatar
Mara
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 121
Images: 3
Registrován: 07.05.2009-22:30
Bydliště: Braškov (okres Kladno)

Příspěvekod Mira XJ » 08.10.2009-17:05

ty boky kol nejsou náhodou polepy?
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Mara » 09.10.2009-08:25

Prave ze bohuzel ne , je to strikly sprejem. a nejde ciste jen o lemy , ale zasahuje to skoro az do stredu obruce rafku, az k tem paprskum.
Uživatelský avatar
Mara
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 121
Images: 3
Registrován: 07.05.2009-22:30
Bydliště: Braškov (okres Kladno)

Příspěvekod Anonymous » 13.11.2009-19:06

Ahoj. Sháním tip na někoho kdo by mi stříknul podsedlovku na moji motorce i s nějakym motivem. Dík Standa
Anonymous
 

Kód barvy

Příspěvekod Anonymous » 03.03.2010-08:40

Ahoj všichni,
můžete mi někdo poradit, jak zjistit kód barvy? Mám tmavě modrý XJ 900S (1999) a na podzim jsem to lehce odřel a v lakovně po mě teď chtějí k´d barvy...
Díky
Anonymous
 

Příspěvekod Houba » 03.03.2010-09:38

Těžko říct, podle pana Googla Yamaha nikde kódy barev nepíše. Jediné co jsem našel, byly dotazy jiných lidí na totéž.
Yamaha XJ 600 (N)ejhezčí
Uživatelský avatar
Houba
 
Příspěvky: 95
Images: 8
Registrován: 26.02.2010-10:47
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kraj: Zlínský
Typ XJ: XJ 600N
Rok výroby XJ: 2001

Příspěvekod Bartus » 03.03.2010-10:14

Mrkni pod sedadlo, na rámu by měl být kód ( pokud už to není stříkané a není sundaná ta nálepka ), aspoň já ho tam mám, nebo si zavolej do yamahy. Pokud to nepomůže lakovna by měla podle vzorníku aspoň dobrat přibližný odstín. Pokud ne, tak taková lakovna nebude zrovna moc důvěryhodná :wink:
Pozdrav z černé díry
http://www.bartus.eu

Sedím na stromu a nejsem dřevorubec :-)
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Anonymous » 03.03.2010-10:53

Bartus píše:Mrkni pod sedadlo, na rámu by měl být kód ( pokud už to není stříkané a není sundaná ta nálepka ), aspoň já ho tam mám, nebo si zavolej do yamahy. Pokud to nepomůže lakovna by měla podle vzorníku aspoň dobrat přibližný odstín. Pokud ne, tak taková lakovna nebude zrovna moc důvěryhodná :wink:

Díky, mrknu pod tu sedačku. Myslím, že tam nějakej štítek je.
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 03.03.2010-11:00

Houba píše:Těžko říct, podle pana Googla Yamaha nikde kódy barev nepíše. Jediné co jsem našel, byly dotazy jiných lidí na totéž.

Včera jsem to hledal, kde se dalo a taky jsem našel jen podobné dotazy. Ale stejně díky.
Anonymous
 


Zpět na Vzhled&Úpravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron