Zážitek, který nikomu nepřeju

Co kdo neustál?

Zážitek, který nikomu nepřeju

Příspěvekod Anonymous » 03.10.2008-09:10

Zdar chlapy, chci vas pouze informovat o situaci, kterou jsem na vlastni oci videl a jiz nikdy videt nechci.
28.9. jsme se vraceli z Litomeric (ja na Fazeru a kamarad Mercedesem) a kousem pred Zahradkami jsem si chtel vzit svetr a dat si cigo...ok, zastavime, kourime, kecame...pohodicka.Podotykam rovny usek s prerusovanou carou. V tu chvili se blizila kolona 5-6 aut odhadem rychlosti 80 km/hod...Ke kolone prijel motorkar na BMW (1200-cest. enduro) a zacal je hned predjizdet rychlosti zhruba 110-120 km/hod. Kdyz byl na urovni predposledniho auta, tak se ridic toho auta najednou rozhodl predjizdet, hodil blinkr a zahajil jizdni ukon.Motorkare nevidel. Ten mu zacal uhybat a pridavat, ze predjede i jeho, ale bohuzel se tam nevesel.Doslo k lehkemu stretu s tou Octavkou, od ni se odrazil na svodidla, jel podel svodidel, ale jakmile svodidla skoncila...Okamzite sjel z krajnice a do lesa. Obrovska rana, hlina na silnici, letici motorkar a bezici ja,rvouci na ostatni at volaj zachranku. Motorka prerazila sloup el. vedeni a skoncila zhruba 15m od konce tech svodidel. Motorkar o dalsich 20m od masiny o strom v dost nechutne pozici.
V zachrance (prijela asi za 6 minut) ho 7x ozivovali, nejspis spousta vnitrnich zraneni.
Podle mych spolehlivych informaci jeste v nedeli v nemocnici zemrel.
Bylo mu cerstvych 30.

Obrazek letici masiny a motorky budu mit pred ocima mozna cely zivot. Tohle proste nezapomenu.

Mozna stacilo, kdyby misto umyslu predjet i tu Octavku pribrzdil, zaradil se za nej, vytroubil ho, zanadaval, atd. ALE MOHL ZIT.

Doufam, ze jsem vas aspon trochu presvedcil o tom, ze staci zlomek vteriny a cely zivot se muze posrat!!!
Co z toho bude mit ten ridic Octavky (mimo jine nejaky doktor) zatim netusim az podle vysetrovani kriminalky a soudniho rozhodnuti.

Takze prosim vas jezdete opatrne a urcite je lepsi prijet o 5 minut pozdeji nez-li uz nikdy!
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 03.10.2008-12:21

:? Jo umět se ve zlomku vteřiny rozhodnout správně...to je umění..to mi nejde...
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod mirekm » 03.10.2008-14:45

Typický příklad nemyslícího motorkáře. Kluci a děvčata, uvědomte si, že každý řidič před odbočováním sice sleduje (nebo ba alespoň měl) situaci za sebou, ale pokud mu tam někdo naposlední chvilku vletí, nemá šanci na to zareagovat!!! Při zahájení předjíždění se soustředí na situaci před sebou a automaticky počítá, že na silnici se jezdí 90, takže nikdo o kom ví ho nepředjede. Takže pokud někoho předjíždíte, musíte si být jistí, že o vás ví. Stejně při průjezdu křižovatkou, kde sice máte přednost, tak se přesvědčete, jestli ten kdo vám ji má dát o vás skutečně ví! Sleduju ho a vidím jestli se rozhlédl a jestli mě viděl. Stalo se mi, že jsem jel na kole, z leva přijelo auto, řičič se rozhlédl ale neviděl mě! Tak jsem hned zaflokoval, on vjel do křižovatky a pak měl málem infarkt, když mě viděl vedle sebe.
Houby by mě bylo platný, že jsem měl přednost. TAkže na těch silnicích pozor, nejme tam sami a motorkář je vždy zranitelnější. Je těch pomníků každý rok nějak moc!
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod Anonymous » 03.10.2008-18:09

Já bych to nerozebíral, protože chybuje každý. Můžeš jezdit jako bůh a může Ti to bejt prd platný. Jasně přibývá hrobečků ale přibývá rapidně i motorkářů. Je to smutné ale je to prostě tak.
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 03.10.2008-18:51

->mirekm
Vůbec si nemyslím, že nemyslel. Ono si to někdy zkus ubrzdit 40km/h za zlomek sekundy(jen můj předpoklad)....To prostě spolu s reakční dobou moc nejde a je daleko rychlejší s mašinou změnit směr. Taky se mi to dvakrát stalo a asi jsem měl větší štěstí.
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod mirekm » 03.10.2008-20:09

_
-->TOMMZ Souhlasím s tebou, že zareagovat správně ve zlomku sec je samozřejmě složité a brždění není vždy ten nejlepší manévr, ale pokud v tomto konkrétním případě chci předjíždět kolonu aut, musím počítat s tím, že někde přede mnou dostane někdo stejnej nápad a tak tam nevjedu bezhlavě!
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod sjirka » 03.10.2008-20:56

no, těžko soudit, v tom zlomku sekundy člověk většinou neprovede to nejlepší - mnoho z nás se o tom přesvědčilo, když jsme se klouzali po silnici - jen jsme měli víc stěstí

třeba loni mě takhle dvakrát při předjíždění - shodou okolností vždy na slovensku - málem sejmul - jednou s blbou 120 a jednou s SUV
a bylo to jen o štěstí - že moje automatická připosratá reakce - přibrzdit - se v tu chvíli ukázala jako dobrá
při jiné konstelaci.......

takže je to skutečně o štěstí...
sjirka
XJ štamgast
 
Příspěvky: 346
Images: 79
Registrován: 12.06.2005-11:39
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod mirekm » 03.10.2008-21:46

Jasně, štěstí je nezbytný. Taky jsem udělal chybu a měl jsem štěstí, že ten proti mě zareagoval suprově a včas na to hamtnul ( nedal jsem přednost na Mustangovi). Ale musí se mu trochu vycházet vstříc a zbytečně nehazardovat.
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod lynx » 04.10.2008-15:09

Pánové, pokud chcete být v alespoň relativním bezpečí, změňte koníčka. Každý motorkář musí v současné době počítat, že může skončit na vozíku nebo pod drnem. Věty typu: "pokud někoho předjíždíte, musíte si být jistí, že o vás ví" jsou normální blábol (promiň Mirku). Jak si chcete ověřit, že o vás všichni vědí? Samozřejmě nemusíte předjíždět. Taky nemusíte jezdit přes křižovatky. Taky nemusíte jezdit vůbec.... . Nebo se smiřte s tou možností, co popisuju nahoře. Je to kruté, ale je to tak. Jízda na motorce v dnešním provozu je nebezpečná. Můžete jezdit bezpečně, můžete dokonce jezdit podle předpisů a stejně, pokud budete mít smůlu, půjdete pod kytky - a ušlechtilé řeči na tom nic nezmění. Ten motorkář neudělal nic nebezpečného, jenom narazil na hňupa, co neví, na co jsou zrcátka a měl tu smůlu. Tak nás jezdí většina, tak s tím počítejte.
lynx
XJ štamgast
 
Příspěvky: 727
Registrován: 19.03.2006-17:08

Příspěvekod xy » 04.10.2008-17:22

...stalo se mi něco podobného - jen s tím rozdílem, že kolona stála, já dobržďoval vedle posledního stojícího auta a v tu chvíli se paní rozjela...tak jsem se vyválel v příkopu, naštěstí prakticky bez zranění...
...přestože paní ve své výpovědi na policii uvedla doslova 'do zrcátek jsem se nedívala, provoz za sebou nesledovala' tak veškerou vinu jsem odnesl já (asi proto, že zrcátko na Mercedes stálo 29000, já si motorku spravil sám)...
...nakonec jsem rád, že jsem se zapasoval do zelené travičky mezi skálu a betonový můstek - a dostal tak druhou šanci ...
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod mirekm » 04.10.2008-20:22

Lynxi, asi jsi mě nepochopil. Předjíždění je dost nebezpečný manévr, předjíždění dvou aut najednou 2 x nebezpečnější a pěti aut 5x. POkud budeš předjíždět 10 aut najednou je už skoro jistý, že se tam někdo rozhodne předjíždět taky a pokud mu nedáš o sobě vědět aspoň tím, že se za něj nachvilku zařadíš, riskuješ, že ti tam vjede. V lepším případě se lekne, kde ses tam vzal, v horším případě máš smůlu. Když svítily jen motorky, byly dobře vidět, dneska když svítí všichni, tak se motorka dost ztrácí, tak pozor na to!
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod sjirka » 05.10.2008-10:01

V tom musím Mirkovi přiznat, že má pravdu - když je víc aut, asi je lepší předjet je na víckrát, na chvilku se zařadit, vytočit motor, aby si uvědomil, že ta motorka se za ním nepovleče...
Taky přes den jezdím s dálkovkama - i při tom je to lepší - radši nepříjemný štípnutí do očí plechovkáře, než aby mě přehlídl...
sjirka
XJ štamgast
 
Příspěvky: 346
Images: 79
Registrován: 12.06.2005-11:39
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod lynx » 06.10.2008-06:24

sjirka: :lol: předjet na víckrát :lol: . Přál bych ti jezdit po Praze a okolí. A to svícení. Je pravda, že svícením všech jsme ztratili výhodu. Ovšem jezdit s dálkovými je bezohlednost - pak se nediv, když ti to někdo vrátí :?
lynx
XJ štamgast
 
Příspěvky: 727
Registrován: 19.03.2006-17:08

Příspěvekod TOMMZ » 06.10.2008-10:55

Motorkáři s dálkovejma mi taky serou. Starý XJ na tom není se světlama nejlíp, ale třebas nové zrmzliny svítěj fakt hodně....pak člověk jede i ve dne cca 30s s mžitkama před očima...prostě paráda. Je fakt, že takového motorkáře plechovkář nepřehlídne...pokud se ovšem vůbec podívá jeho směrem...
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod sjirka » 07.10.2008-10:08

co se týká světel: bavíme se přece o XJčku - a to ty dálkovky ve dne zase tolik neoslní... myslím, že to odpovídá normálním světlům na některých nových mašinách
a na rovinu - radši budu živej hajzl než ohleduplná mrtvola

lynx: je to jen můj názor - v praze nebydlím. určitě je to bezpečnější - jestli je to v praze uskutečnitelné - toť jiná věc :wink:
sjirka
XJ štamgast
 
Příspěvky: 346
Images: 79
Registrován: 12.06.2005-11:39
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod zbynek » 07.10.2008-12:49

Proč myslíte, že jezdíme v reflex.vestách? Mnozí na nás koukají divně, mnozí nám zazlívají, že máme svůj podíl na budoucí změně zákona, kdy se vesty stanou povinnými pro všechny v jedné stopě, ale jak jinak v dnešním (a hlavně pražském) provozu obstát? Díky tomu, že povinně svítí od jisté doby všichni, ztratili motorkáři svou výhodu a už nejsou tak vidět jako dřív. Řeší se to dvěma způsoby: jednoduše svítit dálkovými nebo jezdit ve vestách. Každé má své zastánce i odpůrce. Já než oslňovat protijedoucí řidiče tak raději obléknu vestu.
A v našem konkrétním případě má i vedlejší kladný efekt :-) Velkej chlap v černém textilu na velké modrobílé motorce a navlečený v reflex.vestě podvědomě vyvolává představu policisty, a máte vidět kolik řidičů sundává nohu z plynu a uhýbá ke krajnici ;-)
Na druhou stranu, minulý čtvrtek nám nebyly vesty nic platné (a nepomohla by ani rampa plná dálkových jódovek). Na dálnici při předjíždění náklaďáku se nás tento rozhodl ignorovat (neviděl nás? nechtěl vidět? kdo ví...) a začal (zpočátku bez blinkru) předjíždět taky. Pro akceleraci nebyl čas, uhnout nebylo kam, tak jsem ( pravděpodobně poprvé v životě) opravdu brzdil. Po vstřebání adrenalinu, zklidnění dýchání a tepu jsem vážně začal uvažovat o upgradu brzdové soustavy. Uvidíme co peněženka dovolí, je pravda, že brzdit kolos který lehce atakuje půltunu není až tak jedoduché...
-------
edit.pravopis
Too Old to Rock And Roll, Too Young to Die
Uživatelský avatar
zbynek
častý přispěvatel
 
Příspěvky: 278
Images: 26
Registrován: 14.08.2007-07:01
Bydliště: Kunratice
Kraj: Praha
Typ XJ: 900F
Rok výroby XJ: 1990

Příspěvekod Anonymous » 09.10.2008-19:07

Ještě teď mi mrazí po sledování zpráv na TV NOVA http://tn.nova.cz/zpravy/krimi/opily-tr ... rkare.html
Nejen že šlo o motorkáře, ale byla to dokonce šedá XJ600S jako má Dobko...
Anonymous
 

Příspěvekod boban » 09.10.2008-19:18

Viděl jsem to taky a všiml jsem si i XJ šedé barvy.nejvíce mě dojalo že za pět trestných činů,které spáchal traktorista a u toho je zabití motorkáře plus tři promile chlastu,mu hrozí jen pět let :smt021
Uživatelský avatar
boban
XJ štamgast
 
Příspěvky: 347
Images: 63
Registrován: 05.01.2008-18:53
Bydliště: Podhradní Lhota

Příspěvekod tomy » 13.07.2009-21:36

[quote="bolek_xj"]Ještě teď mi mrazí po sledování zpráv na TV NOVA http://tn.nova.cz/zpravy/krimi/opily-tr ... rkare.html
Nejen že šlo o motorkáře, ale byla to dokonce šedá XJ600S...

Ten traktorista že jen řekl:"je to dobrovolný dárce orgánů"?!? To je trochu magor ne? Doufám že takových moc není... Jinak taky přemýšlím o nějakých reflexních prvkách, aspoň ty šle, nebo nějaký návleky...

K tomu jak si auta nevšimnou předjíždějích motorkářů: měli jsme v práci nějaký školení abysme mohli řídit šlužební auta, byl tam mladý kluk z autoškoly a pak jsme se bavili i o motorkách a předjíždění, povídal že podle vyhlášky se smí použít výstr. zvuk. zař. (prostě troubit) i jako signalizace předjíždění. To by bylo určitě dobrý, ale u nás by se ten řidič akorát vylekal a strhnul řízení :?
tomy
 
Příspěvky: 42
Registrován: 20.05.2009-10:10
Bydliště: Kolín, Liberec (kolej)
Kraj: Liberecký
Typ XJ: 600 S
Rok výroby XJ: 1992

Příspěvekod mirekm » 15.07.2009-17:15

Jj, včera jsem se třeba vylekal, když z protijedoucí kolony vyrazil dost natvrdo motorkář (nějaký enduro )po středové čáře do mezery, kam se sotva mohl vejít. Jel jsem taky v koloně (autem) a vyhnal mě na krajnici, nevím co by dělal, kdybych tam měl třeba cyklistu a chtěl bych ho ke středu objet nebo koukal na holky na chodníku. :P
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Zkušenost

Příspěvekod DickSz » 05.03.2010-18:15

Když jsem loni (2009) boural na motorce odnesl jsem si jednu zkušenost.
Když to přijde, neuděláš vůbec nic. :(
Je součástí České tradice, že si kdejaký arogantní vůl nebo hysterická kráva leští kopyta o bezpečnostní složky.
DickSz
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Images: 6
Registrován: 14.02.2010-13:43
Bydliště: Loukov
Kraj: Zlínský
Typ XJ: BMW R1100RT
Rok výroby XJ: 1989

Příspěvekod Anonymous » 10.03.2010-09:15

Je sem předloni stihl zkontrolovat při jizdě hubou ve škarpě jestli ma vpoho ruce a nohy a doufat, že mašina je odstavena někde vedle...jak nasviňu nebyla a hezky mě převalcovala....
Anonymous
 


Zpět na Pády + kolizní situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník