Minisraz (28.-29.7.2007)

Minisraz (28.-29.7.2007)

Příspěvekod TOMMZ » 31.07.2007-22:39

Bolka_xj napadlo uspořádat takový minisrázek. Aby to bylo pro všechny stejně daleko navrhl jako místo setkání Seč a přilehlé okolí.Po dlouhé diskuzi na webu jsme se nakonec dohodli na místě setkání v Chrudimi před Motoslužbami Chrudim, prý nepřehlédnutelné místo.
Po mé velmi svižné jízdě ze Slap projíždím Chrudímí a co nevidím, Otise v čele malé XJ kolony jak se podivně otáčí za právě projetou křižovatkou. Samozřejmě to přejeli a já kdybych si jich nevšimnul, tak asi jedu furt dál. Fakt to zas nepřehlédnutelné místo nebylo(aspoň pro mě:-)) nebo by to chtělo Bolkovou navigaci s hlasovým doprovodem do sluchátek, ale ta nás později taky párkrát vypekla.

18061809 18081810

Po úspěšném najetí před Motoslužby, Otis důkladně prohlédl svody, poznamenal, že bych měl mít menší průduchy v kapotě, aby ty mé nikoho nestrašily a pak vyhlásil vítěze nejšpinavějších svodů, kterého si bohužel už nepamatuji :-) Mezitím jsme se dohodli, že vyrazíme na obhlídku Veselého kopce, což je skanzen, to je asi 20 starodávných chaloupek. Ačkoliv jsem Bolkovi domlouval ať zastaví u první pumpy, že nemám moc benzinu, tak jsme asi 80metrů před pumpou odbočili směrem na Seč. No nic Bolek to měl spočítaný, mě ještě rezerva nesvítila a po pár kilometrech jsme tankovali v Kovářově. Z pumpy jsem odjížděl trošku dřív, abych si užil zatáčky mezi Kovářovem a Sečí, což se povedlo, ale už při zpáteční cestě jsem potkal XJ kolonu. No nic ještě to dám do Kovářova a stihnu je v pohodě, říkal jsem si. Jaké bylo moje překvapení, když jsem přijel do Seče odbočil na přehradu, projel po hrázi, projel Proseč i Prosičku a pak i Vršov a XJ kolona stále v nedohlednu, tak si říkám, jsem nějakej pomalej, ještě přidám, prolítnu Horní Bradlo a začíná mi být jasno. Asi někam zajeli na oběd. Tak jsem v pohodě dojel na parkoviště skanzenu, domluvil se s výběrčím u parkoviště kam mám nasměrovat tu spoustu motorek a čekal asi deset minut než se ze zatáčky vylouply první XJéčka. Po pár větách je vše vysvětleno. Bolkova navigace zavedla kolonu až na náměstí v Seči, které si důkladně prohlédli, otočili se a jeli zpět na správnou odbočku, tak jsme se minuli.

1819181218151816

Po nezbytném focení řady motorek i s posádkami jsme šli okupovat místní krásnou restauraci v dřevěné chalupě s ještě hezčí obsluhou. Bříška nám zaplnily samé dobroty a v takovém stavu vyrážíme na prohlídku skanzenu. Předtím se loučíme s některým zběhlíky, kteří nás velmi předčasně opouštějí.
1821183318341835
18361837
Na kase mi vytáhli z peněženky 40Kč a hurá na prohlídku. Jako starý mazák samozřejmě vyrážím v protisměru prohlídky, což zas tak moc nevadí, protože aspoň nepotkávám pořád stejné lidi. Jednu skupinku starších paní mi stačilo potkat jednou. Po prohlídce nás vede místní XJéčkář pol032(Pavel) po zapadlých a o to hezčích silničkách ke starobylé Lípě, v které by se dalo snad i bydlet, taková tam byla dutina.

182218381839

Cestou se odpojují další XJéčkaři. V Chrudimi se ještě všichni otáčíme, abychom se hned otáčeli znova. Prostě dokonalá navigace Už značně prořídlá kolona doráží pod Kunětickou horu. S Otisem se domlouvám, že budem dělat Drobečky(viz. I. XJ sraz), ale nakonec se na horu neodváží vyšplhat nikdo(že by to bylo tak nebezpečný), takže se zase fotí a fotí se i po odjezdu na nedaleké cestě, kde si u okraje vesnice postavili docela luxusní sportovní areál a v pozadí se tyčí silueta jediné hory široko daleko.

1840182318241825

Na parkovišti u hřiště nás zase jeden opouští a my jedem do kempu Hluboký, který sice není nic moc, ale Litovel tam měli docela dobrej a měli ho dost, protože mi v hlavě z celého večera uvízl jen Bartusův výklad o dolech a kanárcích(vlastně ještě příjezd jednoho místního XJéčkáře), kteří nás pak provázeli i nedělní ránem, kdy jsme už vyrazili jen na nedaleký automotodrom ve Vysokém Mýtě, na který jsem se odvážil jenom já spolu s Bolkem jako kameramanem a fotografem v jedné osobě(video). Okruh je to snad ještě techničtější než Sosnová, ačkoliv nepostrádá dlouhou cílovou rovinku s parádně utahovací první zatáčkou a protilehlou rovinku, kde se jelo kolem 120km/h. Ostatní zatáčky jsou hodně utažený a s úzkými řídítky jsem si nebyl zrovna moc jistý, přesto jsem to v žádném kačírku nezaparkoval, což se ovšem nedá říct o Bolkovi, který zpáteční cestu na motorce přes Chrudim, Čáslav, Uhlířské Janovice zakončil nad sjezdem k Českému Štenberku. Po předjetí aut na rovince se už nestačil správně srovnat do zatáčky a zůstal viset metr nad zemí v křoví, což ho asi zachránilo od většího nárazu. Na neštěstí to bylo pár metrů od pozemku ohraničeného kamennou zdí se společností svatebčanů, kteří právě zakončovali svatební oslavu. Mezi nimi bylo i několik doktorů, takže Bolkovi se dostalo profesionálního ošetření odřené ruky a mě občerstvení při čekání na dodávku z Kadaně. Doufejme, že příštímu srazu se podobné události vyhnou velkým obloukem a když ne, tak aspoň takovým jako jsme minuli benzínku v Chrudimi


180318041805

[url=viewtopic.php?t=1178]Připomíky k článku zde[/url]
Naposledy upravil TOMMZ dne 09.08.2007-22:00, celkově upraveno 3
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Bartus » 01.08.2007-08:12

To lepší fotka než ta moje kde už jsem pod parou na úvodní stránku ke článku nebyla??? :lol: :lol: :lol:
Jo jinak svody jsem měl podle Otise aspoň při 2. kontrole pod Kuňkou nejšpinavější já :twisted:
Fotky z toho skanzenu jsou na téhlé adrese http://www.bartusfoto.wz.cz/soubory/07/ ... index.html
Pozdrav z černé díry
http://www.bartus.eu

Sedím na stromu a nejsem dřevorubec :-)
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod TOMMZ » 01.08.2007-08:56

Fotka se mi zdála taková netrdiční :lol: ale pokud trváš na výměně, tak klidně vyměním...jen nevím za co :shock:
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod TOMMZ » 06.08.2007-11:39

TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Bartus » 06.08.2007-12:28

Zjus tu fotku vyměnit, jak se na sebe dívám nic moc :lol: Dej tam třeba nějakou pěknou chaloupku ze skanzenu :P
Pozdrav z černé díry
http://www.bartus.eu

Sedím na stromu a nejsem dřevorubec :-)
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Anonymous » 06.08.2007-13:00

Mě tam dal taky ty nejlepší fotky, hned po vorání pangejtu. :oops:
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.08.2007-21:24

ahoj vsichni...... mistni XJckar, ktery Vas vedl po zapadlych silniciuch k lipe jsem ja, takze prezdivku vidite a jinak jmeno Pavel..... mejte se a doufam ze se nekdy zase potkame.... CAU
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 09.08.2007-22:01

Dík. Doplnil jsem.
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Anonymous » 18.08.2007-15:33

Do alba jsem doplnil docela fešné fotky z autokempu.
I Bartusek tam vypadá dobře. :lol:
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 28.08.2007-23:44

Mám aktualitu.
Navečer jsem si přivezl mého miláčka z rovnačky. Rozvor měl před rovnáním o 5 cm větší, tedy čopr. Za lidovku (3800 Kč) je z něho zase XJ a tak jsem se do něj hned dal. Největší práce byla s lešením, které bylo sice srovnané, ale mimo motku, tak jsem mu musel pomocí násady a upínacích pásků pomoci.
Taky jsem po doplnění všech komponent, mimo masky a světla, musel provést kontrolní jízdu po Strážišti. To bylo po měsíci žrádlo....
Zítra mi nalakují masku a jestli se nic neposere a povede se mi ji ve čtvrtek nasadit, tak bych někam jel. Kurva, já bych někam jel, třeba jen pár set kilometrů :lol: :lol:
Anonymous
 

Příspěvekod MatějXJ » 29.08.2007-12:57

bolek_xj píše:Kurva, já bych někam jel

tak se stav na kafe ve Vejprtech, už zas makám :(
MatějXJ
častý přispěvatel
 
Příspěvky: 279
Images: 113
Registrován: 16.07.2005-12:29
Bydliště: Kadaň


Zpět na XJ akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron