Výměna destiček - návod

Vše kolem brzd.
Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Výměna destiček - návod

Příspěvekod Anonymous » 31.08.2005-11:17

Ahoj, takže za pár dnů chci vyměnit brzdobé destičky. Třmeny jsem měl už sundané, ale chtěl bych se zeptat na pár věcí:
Na vodící čepy se používá nějaká speciální vazelína nebo co používáte vy?
Čističem na brzdy (chci koupit od ten motipu - díky za tip) čistíte komplet třmeny?
Mám pístky od brzd už dost "zašlé" , ale mam obyvu aby mi vevyjely pístky ven. Počítám, že pístky zatlačim jen při povoleným odvzdušňováku, nebo se mílim?
A jak pak na celkový odvzdušnění?
Vim, že je to moc otázek , ale budu vděčnej za rady.
Díky
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 31.08.2005-15:46

Možná to nebude úplně správně(pro přesné info mrkni do servisního manuálu - http://kolik.planetka.cz/manualy/Yamaha/Yamaha_XJ600_Service_Repair_Manual.zip nebo http://kolik.planetka.cz/manualy/Yamaha/), ale takhle to dělám já:

Na vodící čepy používám běžnou vazelínu.
Čistič jsem zatím nepoužil tak nevim.
Pístky ven nevyjedou pokud nezmáčkneš páčku brzdy. Pístky zatlačim přes vložené destičky a při povoleném víčku nádržky brzdící kapaliny. V tomto případě není potřeba odvzdušňovat.

Další manuál

http://kolik.planetka.cz/manualy/Yamaha/XJ600S-N%20France.pdf
http://kolik.planetka.cz/manualy/Yamaha/1/XJ600S.pdf
http://kolik.planetka.cz/manualy/Yamaha/1/xj600_haynes.pdf
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Anonymous » 02.09.2005-20:26

Já sem měl oba brzdiče už komplet rozebraný,když už budeš dělat očistu tak by možná nebyla od věci generálka.Můžeš pak pěkně opucovat pístky a vyčistit drážky pro těsnění a prachovku,pod nima sem měl pěknou vrstvičku zoxidovanýho duralu.Pístky tam pak jednoduše natlačíš zpátky přes prkýnko.Pak sem řešil problém jak tam dostat co nejrychlejš brzdovku,napumpovat to tam páčkou je na týden,nejlepší je vzít injekční stříkačku a hadičku a pěkně to vycucnout(nesmíš zapomenout dolívat brzdovku abys nenatáh vzduch).Teď mi to brzdí jak nikdy :wink:
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 19.02.2006-15:12

Jarda píše:Já sem měl oba brzdiče už komplet rozebraný,když už budeš dělat očistu tak by možná nebyla od věci generálka.Můžeš pak pěkně opucovat pístky a vyčistit drážky pro těsnění a prachovku,pod nima sem měl pěknou vrstvičku zoxidovanýho duralu.Pístky tam pak jednoduše natlačíš zpátky přes prkýnko.Pak sem řešil problém jak tam dostat co nejrychlejš brzdovku,napumpovat to tam páčkou je na týden,nejlepší je vzít injekční stříkačku a hadičku a pěkně to vycucnout(nesmíš zapomenout dolívat brzdovku abys nenatáh vzduch).Teď mi to brzdí jak nikdy :wink:


Právě taky pracuju na generálce brzd, ale zjistil jsem že mam v prdeli simerinky. Tak zatim neúspěšně hledám prodejnu kde by je měli. Nevíte někdo kde je prodávaj??? Už je pěkně a já nemůžu jezdit.. :cry: :cry: :cry:
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 19.02.2006-15:36

Sice je pěkně, ale taky nemůžu ještě vyjet..bo 1km kolem garage mám kluziště :cry:
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Mira XJ » 19.02.2006-16:42

Zkus přímo dealera yamahy. Je to takzvaná repasovací sada. Myslím že není nic jedouššího.
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Anonymous » 20.02.2006-08:09

OK zkusim to. diky... :D
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 20.02.2006-21:08

Pak dej vědět kolik za to chtěli,ty moje byly taky už dost unavený.
Anonymous
 

Příspěvekod Faudy » 21.02.2006-09:20

Trmeny a pistky jsem cistil vodou a kratackem na zuby :D
Jinak to napousteni jsem delal pres spojeny nadoby, kdy kapalina natece pres odvzdusnovaci sroub do systemu. Odbzdusnovat to ale stejne trochu chtelo, ale jen vzadu...
Faudy
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 175
Registrován: 07.06.2005-13:19
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Anonymous » 16.03.2006-08:23

Tak konečně mám snad všechny potřebný díly pro zprovoznění brzd.
A přikádám ty ceny...
Sada těsnění zadní brzdič - 721,-Kč
Sada těsnění přední brzdič - 685,-Kč
Odvzdušňovací šrouby - 2x 188,-Kč

:D
Anonymous
 

Příspěvekod Peta » 16.03.2006-10:59

Jarda.XJ600N píše:Právě taky pracuju na generálce brzd,

Jordo kolik už máš najeté,když děláš generálku?
Uživatelský avatar
Peta
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 182
Images: 43
Registrován: 15.08.2005-19:42
Bydliště: Ratíškovice
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: 900
Rok výroby XJ: 1999

Příspěvekod Anonymous » 16.03.2006-20:01

Peta píše:
Jarda.XJ600N píše:Právě taky pracuju na generálce brzd,

Jardo kolik už máš najeté,když děláš generálku?


Máša má něco kolem 50tis. Ale minulej majitel byl pěknej dobytek - myslel si že základní plech destiček taky brzdí = v háji zadní kotouč (přední naštěstí tolik nebrzdil).¨
- zarezlý pístky + skřílpý těsnění zadního třmenu mezi pístek a třmen když ho asi vyndaval nebo mu vypad. :lol:
- Brzdovka...
Anonymous
 


Zpět na Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron