seřízení směsy

Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

seřízení směsy

Příspěvekod venca » 01.01.2013-17:48

Zdarec všichni. Mohl by mi někdo prosím objasnit jak nastavit směs na karburátorech? Mám xj 600 a 1994 sundal sem karbce a vyčistil ale nějak sem zapoměl že je musím znova nastavit jak byly jen bohužel si nepamatuji jak byly nastaveny. Z manuálu co sem si stáhl ( je bohužel anglicky a já anglicky neumim) jsem pochopil asik toto rv. 92-96 preset (přednastavený) znamená to že na všech karbcích štelovací šroubky dotáhnout na tvrdo? Jinak po dotahnutí motorka chytla na drc. Jen mě mate že všichni na fóru ,co sem četl, štelujou platí to jen pro vyší ročníky, nějak se mi to nezdá. Dik předem všem za odpověď
venca
 
Příspěvky: 23
Images: 0
Registrován: 12.04.2012-14:11
Bydliště: Majetín
Kraj: Olomoucký
Typ XJ: xj 600 s diversion
Rok výroby XJ: 1994

Re: seřízení směsy

Příspěvekod jirka4137 » 01.01.2013-20:17

Dotáhnout nadoraz :D z lehka!Pro nastavení bohatosti směsi na mojí XJ r.86 udává výrobce otočit 2 a půl otáčky zpět.Základní nastavení.Na nověší XJ to bude podobné.Dál se seřizuje podle svíček případně je dobré napíchnout a změřit podtlaky a pak samo seřídit.Vnitřní válce bývají hůř chlazené proto nastavuji bohatost směsi bohatší tzn. nepovoluji o 2.5 otáčky ale pouze o dvě točky.Pokut jsi z Moravy a nespěcháš na to tak podtlaky ti klidně napíchnu na jaro atˇ máš kontrolu.
jirka4137
XJ štamgast
 
Příspěvky: 321
Images: 0
Registrován: 17.05.2012-22:47
Bydliště: Otrokovice
Kraj: Zlínský
Typ XJ: FZS 600S
Rok výroby XJ: 2000

Re: seřízení směsy

Příspěvekod mirekm » 01.01.2013-21:17

Směs - směsi podle - kost - kosti ....... v názvu téma :smt009
Dokud se mi líběj holky a motorky, tak žiju :-)
mirekm
XJ štamgast
 
Příspěvky: 463
Images: 17
Registrován: 22.07.2008-20:25
Bydliště: Mělník
Kraj: Středočeský
Typ XJ: yamaha 900 Diversion a xj 550
Rok výroby XJ: 1998

Re: seřízení směsy

Příspěvekod jirka4137 » 01.01.2013-21:23

mirekm píše:Směs - směsi podle - kost - kosti ....... v názvu téma :smt009

Směs je rodu ženského tak se v tom často chybuje.Myslím že důležitější než pravopis je podstata dotazu :wink: .
jirka4137
XJ štamgast
 
Příspěvky: 321
Images: 0
Registrován: 17.05.2012-22:47
Bydliště: Otrokovice
Kraj: Zlínský
Typ XJ: FZS 600S
Rok výroby XJ: 2000

Re: seřízení směsy

Příspěvekod venca » 01.01.2013-21:53

Su z moravy kósek od olomóca. Ale teď vážně, problém je dlouhodobějšího rázu karbce sem čistil loni koncem sezóny nastavil na dvě točky dolu a nechal seřidit podtlaky a udělat ventily u mojemotorka.cz v olmouci bohužel to bylo na rychlo za dva dny sem měl na moto odjíždět na balaton tak to nějak odflákly málem sem neodjel. Na poslední chvíly sem jim musel ještě sám zhánět podložku pod vetily prej je problém ji sehnat (trvalo mi to asik hodinu yamaha lipník) když semsi jí byl vazvedávat asik hodinu před plánovaným odjezdem tak ještě neměla nádrž takže podle mě se na směs vys...y od té doby špatně chytá za studena (bohužel moc práce takže nebyl čas problém řešit s tím co mi to seřizoval). Teď když mám čas a náladu chci jí dát do kupy a ona chudinka nechce ani chytnout, po vyšroubování svíček ( podotýkám nových před sřízením cca 2000 km) mokré a černé jednoduchá ůvaha bohatá směs. Hledám manuál koknu a našel sem co jsem psal výš rv.92-96Pilot screw - preset (přednastaven). dotáhl se samozřejmě z jemna a motka chytla na drc, a teď babo raď
venca
 
Příspěvky: 23
Images: 0
Registrován: 12.04.2012-14:11
Bydliště: Majetín
Kraj: Olomoucký
Typ XJ: xj 600 s diversion
Rok výroby XJ: 1994

Re: seřízení směsy

Příspěvekod venca » 01.01.2013-22:01

jo ještě sorry za pravopys sem dysblp takže mi to nepříde ale snažim se jinak i tak sem maturu zvládl
venca
 
Příspěvky: 23
Images: 0
Registrován: 12.04.2012-14:11
Bydliště: Majetín
Kraj: Olomoucký
Typ XJ: xj 600 s diversion
Rok výroby XJ: 1994

Re: seřízení směsy

Příspěvekod jirka4137 » 02.01.2013-08:56

:D Na to se vybodni já jsem do školy chodil taky jenom podle nálady a to ségra učí na střední a otec mluvil 4 jazyky.
Nastavil jsem základní nastavení ty 2 a půl otáčky ,motorka chytá supr.Konec sezony jsem skoro nedal protože začal protékat jeden karbec. Násl. výměna sedel jehel -jehel a seřízení hladin.Pak jsem trochu poladil podtlaky.(Mimochdem myslím že ti právě rozdrb. podtlaky.)Sezonu jsem dojezdil až na finiš ale 21.11. jsem byl ještě v Štemberku pro díly.Ještě tam asponˇ jednou musím pro kotouče a další zbytečnosti.Tak jak pojedu přes Olomoooc můžem dát pokec.Jirka4137@seznam.cz na motorkářích mám stejný nick a jsem tam častějc.
jirka4137
XJ štamgast
 
Příspěvky: 321
Images: 0
Registrován: 17.05.2012-22:47
Bydliště: Otrokovice
Kraj: Zlínský
Typ XJ: FZS 600S
Rok výroby XJ: 2000

Re: seřízení směsy

Příspěvekod venca » 02.01.2013-09:43

asik to nebudu řešit a až dám motku dohromady (potrebuju dodělat ještě nějaky maličkosti ( tak ji dám znovu do servisu ať na to kouknou a pořádně seřídí) kamoš jezdi do PPmoto a je spokopjenej takže to zkusim tam a uvidime.
venca
 
Příspěvky: 23
Images: 0
Registrován: 12.04.2012-14:11
Bydliště: Majetín
Kraj: Olomoucký
Typ XJ: xj 600 s diversion
Rok výroby XJ: 1994

Re: seřízení směsy

Příspěvekod kristensenj » 31.12.2015-13:54

Na seřízení karbců a směsi je v první řadě potřeba vědět v jakém stavu ten motor je, takže minimálně svíčky vzducháč, tlaky ve válcích a ventilový vůle a nepoškozený gumový příruby. Pokud to je vše v cajku tak potom má smysl seřizovat karbce. Řeči o tom že to nejde "na ucho" a na barvu svíček jsou jen výmluvy těch co tomu nerozumí, protože kdo je odkojenej z učňáku na karburátorech ten si v poho s tímhle poradí. Před seřízením směsi je potřeba mít karbce vyčištěný a hlavně funkční, včetně hladiny paliva ! O tom se rozepisovat nebudu. Za ty roky se mě osvědčilo seřizovat směs společně s podtlakama, při nejmenším tam mít aspoň naházený budíky a sledovat zda se něco nemění. Pokud se vám stane že si šroub směsi zašroubujete a nevíte kde byl, nevěšet hlavu, jde to, je to někdy zdlouhavé, ale jde to a funguje to. Z lehoulinak všechny šrouby dotáhněte na dosed a když nevíte třeba ani základní nastavení uváděné výrobcem, tak je povolte o jednu otáčku všechny, to bude stačit. Mělo by to jít nastartovat, nechte to ohřát pokud by to chcípalo tak lehce přidat na dorazu volnoběhu aby to běželo cca 1000-1300. Až se to ohřeje tak začněte každej šroub směsi povolovat, vždy o čtvrt otáčky na všech karbcích a mrkněte na otáčky motoru, měly by lehce stoupat, takhle pokračujem po čtvrt otáčkách až do momentu kdy z nejvyšších otáček lehce klesnou, !vždy hejbejte s těma šroubama stejně! v momentě kdy vám nestoupnou ale klesnou, se vraťte zpět o čtvrt otáčky do bodu kdy byly nejvyšší, pro kontrolu se dá že pokud s každým pohnete o čtvrt otáčky vpřed nebo vzad měli by poklesnout, pokud karbce makaj tak jak maj dokáže toto ovlivnit i jeden karbec samotný. Tím by mělo být nastaveno vhodné směsi, kouknout na podtlaky, poskládat co je třeba, vyzkoušet jak jde za plynem, zda nemá díru, helmu na hlavu a provětrat to pár kilometrů, cca 30-50km s občasným vyhnáním do maximálních otáček, při tom opět sledovat jak plynule zrychluje a jak reaguje na plyn, zda nestřílí nebo se neděje něco nenormálního. Vrátím se, zajdu si na oběd počkám až to vychladne a vyházím svíce, měly by být všechny stejně zabarvené lehce do oranžova-cihlově, pokud jsou zcela nové tak to někdy trvá více KM než se obarvěj. Já na svém po tomto seřízení všechny šrouby směsi z této polohy dotahuji o cca 5-10 minut (rozuměj prostě podle hodinek :-D ) Tím jsme seřizováním u konce a měli by jsme se těšit pohodovému ježdění bez starostí. Nebráním se jiným názorům, klidně mě to okomentujte, rád se přiučím ;-)
kristensenj
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11.01.2015-16:43
Kraj: Pardubický
Typ XJ: 900 Diversion
Rok výroby XJ: 2000

Re: seřízení směsy

Příspěvekod nevo7 » 18.07.2016-14:38

Čo dávate namiesto šróbov pri synchronizácii karburátorov? Podľa videi, musím hadice napichnúť na nejaké kolíky /ktoré nemám/ namiesto imbusových šróbov čo sú na kovových prírubach medzi motorom a karburátorom.
Zohnať niečo ako odvzdušňováky na brzdové strmene?
nevo7
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 249
Images: 37
Registrován: 23.10.2015-15:53
Kraj: Trenčiansky
Typ XJ: 600S
Rok výroby XJ: 1995

Re: seřízení směsy

Příspěvekod Koudy01 » 18.07.2016-17:31

Bud si muzes koupit z ebay adaptery k Carbtune, ale chcou za ne pres 4 kila. Nekdo si je dela z trubicek, kdy na trubicku vyrizne zavit. Ja pouzivam toto: http://www.dum-motocyklu.cz/media/serizovaci-sroub-lanka-neprorezany-dum-motocyklu-type-p-8-2480.png
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: seřízení směsy

Příspěvekod nevo7 » 20.07.2016-16:12

Díky, pozriem nejaké šróby s dierov, niečo sa bude dať zohnať aj v cyklo dieloch.
nevo7
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 249
Images: 37
Registrován: 23.10.2015-15:53
Kraj: Trenčiansky
Typ XJ: 600S
Rok výroby XJ: 1995


Zpět na Motor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron