Kde je zakopanej pes?

Kde je zakopanej pes?

Příspěvekod xstreetfighter » 09.05.2011-17:26

Zdar,

s XJ už jezdím skoro 10 let, ale pár posledních dní mě trápí problémy. Mám XJ 600, 1990, poslední typ před diversionem. Mám problém, který se projevuje "atypicky". Motor vždy nastartuje v pohodě, za studena i za tepla. Teď se mi ale stává, že po blíže neurčené době (někdy 15 kilometrů, někdy 40) začne motor hučet a dochází k výpadkům výkonu. Nejprve jsou to takové záškuby a posléze to už téměř vůbec nejede. Když dám v této situaci plyn na max, očividně se to dusí. Dělá to, ikdyž je palivový kohout na ON i na PRI. Myslím si, že je to něco s palivovou soustavou, ale benzín do karburátorů teče. V plokávové komoře je taky benzín, svíčky jsou nové a haží jiskru. Plováky chodí jak mají. když motor odstavím a počkám s kohoutem na PRI 5-10 minut, přijde mi, že tam jakokdyby nateče benzín a poté to jede dál, ale za pár kilometrů se to zase celé opakuje. Když se to začne jako kdyby dusit, zkoušel jsem zmáčknout spojku a vytočit motor, ten jde normálně až do omezovače, když spojku opět pustím a motor se spojí s převodovkou, problém pokračuje. Máte někdo zkušenost s něčím podobným?

Díky za každou radu
xstreetfighter
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2011-17:15
Bydliště: Opava
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: XJ 600
Rok výroby XJ: 1991

Příspěvekod Jiri BN » 09.05.2011-18:37

Kohout jsi měl rozebraný?
Když jsi kontroloval plováky a výšku hladiny zkontroloval jsi membrány?
Po přidání a ubrání plynu jak rychle klesají otáčky?
Příčin může být mnoho včetně elektriky.... nepopsal jsi ty příznaky dostatečně.
Jiri BN
XJ štamgast
 
Příspěvky: 318
Images: 10
Registrován: 03.03.2006-21:29
Bydliště: Mstětice

Příspěvekod xstreetfighter » 09.05.2011-18:42

kohout byl rozebraný, no problem, ale jak jsem psal, palivo přes něj teče, membrány jsou OK. Popisuje se to dost blbě, ale otáčky klesají "klasicky". Tam žádnou změnu nepozoruju. Zítra zkusím ještě jednou rozebrat karburátor, jestli jsem něco nepřehlédl. Nicméně na elektriku mi to nepřijde. Tam si myslím, že to v podstatě buď jede nebo nejede, že by elektrika takhle haprovala? Opravdu to spíše vypadá na problém s palivem. Zítra to zkusím přiblížit více.
xstreetfighter
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2011-17:15
Bydliště: Opava
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: XJ 600
Rok výroby XJ: 1991

Příspěvekod Mira XJ » 09.05.2011-20:01

Bych to tipl,že máš někde skříplé nebo ucpané odvzdušnění nádrže.
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod Mira XJ » 09.05.2011-20:03

Otevři si víčko od nádrže a jeď se projet. :)
To mám z toho života jakej vedu, to mám z toho s kým se tahám!
Mira XJ
XJ štamgast
 
Příspěvky: 679
Images: 0
Registrován: 06.06.2005-12:53
Bydliště: Pohořelice

Příspěvekod xy » 09.05.2011-22:26

...já jsem si ted užil spoustu cukání s vadným spínačem bočního stojánku, zpočátku jen při odjezdu po delším stání, tj. se studeným motorem, do úplného nefungování to pár jízd trvalo... někdy se projevoval už při prvním zařazení, jindy vynecháváním motoru (a tím cukáním) při jízdě
...neříkám, že jsi na tom stejně - ovšem pouze závada palivového systému to být nemusí, i elektrika dokáže pozlobit
...každopádně bych začal tou doporučenou projíždkou s otevřeným víčkem nádrže...
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Příspěvekod Drobeček » 10.05.2011-07:26

Prosím ještě jsi neuvedl jestli náhodou nemáš FILTR na benzínové hadičce.
Tyto starší modely (mám XJ900F ´84) velice trpí na dodávku paliva.
Podobné se mi stávalo po vložení palivového filtru jelikož stará XJ nemají čerpadlo tak nestíhal téct benzín do karbeců právě při té zátěži kdy je daleko větší spotřeba paliva. Ani se to dokonce neprojevovalo při klidné jízdě po městě od semaforu k semaforu :( Pokud jsem vyjel na dálnici tak po nějaké době jízdy při 140 km/hod. a více najednou začala motorka znatelně ztrácet výkon jakoby jela jen na 2 válce. Stačilo ubrat plyn jet chvilku do 80km/hod. a zase to na nějaký čas pomohlo, ale při zrychlení se to během několika km projevilo znovu. Odmontoval jsem palivový filtr a bylo po problému.
:wink:
Pokud teda nemáš fitr, tak bych hledal závadu v hladkém a dostatečném přívodu paliva.
Drobeček
XJ štamgast
 
Příspěvky: 533
Images: 93
Registrován: 07.06.2005-21:52
Bydliště: Praha 5
Kraj: Praha
Typ XJ: XJ 900F
Rok výroby XJ: 1984

Příspěvekod xstreetfighter » 11.05.2011-13:08

díky za tipy, vše prověřím a znovu rozeberu až po víkendu, v práci je tohoteď moc a není čas, filtr zařazený v systému nemám, ale zkusím, co jste napsali. Po víkendu se ozvu. Zatím díky
xstreetfighter
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2011-17:15
Bydliště: Opava
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: XJ 600
Rok výroby XJ: 1991

Příspěvekod xstreetfighter » 15.05.2011-18:23

vypadá to, že problém byl vyřešen, byly zanesené ty "spojovací" trubičky mezi karburátory, nedostávalo se tak benzínu do karburátoru 1 a 4. Do 2 a 3 tekl v pohodě, a tak tyhle válce "táhly" ty 2 zbylé. Do nich benzín tekl. Proto to dušení se. Když se motor odstavil, stihly se zaplavit všechny. Takže to byla taková spíše blbůstka...díky ale za pomoc
xstreetfighter
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2011-17:15
Bydliště: Opava
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: XJ 600
Rok výroby XJ: 1991

Příspěvekod xstreetfighter » 16.05.2011-17:44

dnes jsem karburátory složil a namontoval na mašinu. Vše probíhalo OK a na 80 % to bylo opravdu tou nečistotou. Pak to chvíli ale zase netáhlo, ale tak nějak jinak než před tím, vzpomněl jsem si na rady o odvzdušnění nádrže. Klasické uspořádání je hadička->černé cosik->hadička. Černé cosik sem oddělal a nechal tam pouze tu kratší hadici a jel to projet opět asi 20 km a problém se už neobjevil. Snad byly tedy všechny příčiny odstraněny...
xstreetfighter
 
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2011-17:15
Bydliště: Opava
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: XJ 600
Rok výroby XJ: 1991


Zpět na Palivová soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron