Kufry nebo brašny?

Kufry, brašny, nosiče aj..
Pravidla fóra
Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému se dotaz vztahuje!!!

Kufry nebo brašny?

Příspěvekod Anonymous » 31.01.2006-07:11

Zdravím Pánové, mám takovou otázečku.

Nevím, jestli si mám pořídit kufry, nebo brašny. Můj dobrý známý má přímo u nás značkovou prodejnu Levior + mnoho příslušenství a nabízí mi 2 brašny, které jsou vidět na foto níže za 1900 kč, jsou rozkládací, nepromokavé a docela bytelné (na obrázku je levá roztažená, pravá v základní velikosti)…. Porovnával jsem různá pro a proti, a zatím by se mi i docela zamlouvaly. Co myslíte? Kufry, nebo brašny? :?

PS: Dobře jsem se bavil při nedávném článku o Pražákovi a uřezaném křídle jeho oktávky na Vsetíně, bydlím 10 km od místa činu a můžu to potvrdit…. Ještě vzpomínám, jak kdosi na Vsetíně nabídl odtah dvěma bezradným ženám, rozjel se, zabrzdil, tažené auto do něj napálilo zezadu a nešťastník pak jenom zíral, když uviděl obě ženy sedět na zadních sedadlech….. :D

Jiřík

album_showpage.php?pic_id=257
Anonymous
 

Příspěvekod OTIS » 31.01.2006-08:00

Já bych do brašen nešel z důvodů nulového zabezpečení, jak cekově, tak z hlediska obsahu. Vím, že kufry se dají taky zdolat, ale přece to je náročnější.
Uživatelský avatar
OTIS
XJ veterán
 
Příspěvky: 3033
Images: 1863
Registrován: 02.06.2005-19:24
Bydliště: Brno
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: 600N
Rok výroby XJ: 2001

Příspěvekod Drobeček » 31.01.2006-08:47

JJ kufry jsou prostě kufry. Pokud ale poravdu cestuješ s bagáží jen málo kdy (1-2 do sezóny) tak jsou brašny dobrá volba pokud nebude moc pršet a budeš si je neustále hlídat při odstavení motorky třeba na cestě při obídku v restauraci nebo prohlídky nějaké památky :wink:
Drobeček
XJ štamgast
 
Příspěvky: 533
Images: 93
Registrován: 07.06.2005-21:52
Bydliště: Praha 5
Kraj: Praha
Typ XJ: XJ 900F
Rok výroby XJ: 1984

Příspěvekod Anonymous » 31.01.2006-08:48

To je jasné, brašnu otevře průměrně zručný jihoevropan nožem za 10 sekund. :( Spíš jsem uvažoval, že při těch mých výletech mám většinou mašinu na očích... nebo jedu jen s tankbagem....díky
Anonymous
 

Příspěvekod TOMMZ » 31.01.2006-09:32

Když si nedáš na moto ochranné fólie, tak budeš mít lak od tankbaglu i brašen pěkně poškrábanej.
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Příspěvekod Anonymous » 31.01.2006-09:51

Pod tankbagem folii mám, brašny jsem nasadil teprve včera a to ještě řeším, jake držáky pod ně umístím.. Kurnik, uvažuju ale pořád víc o tom zabezpečení, tankbag je v klidu, z toho si můžu udělat baťoh, brašny ale nezamknu :cry: asi to ještě přehodnotím :?
Anonymous
 

Příspěvekod Bartus » 31.01.2006-11:05

Jiřík píše:Pod tankbagem folii mám, brašny jsem nasadil teprve včera a to ještě řeším, jake držáky pod ně umístím.. Kurnik, uvažuju ale pořád víc o tom zabezpečení, tankbag je v klidu, z toho si můžu udělat baťoh, brašny ale nezamknu :cry: asi to ještě přehodnotím :?

To samé řeším i já, vozím brašny už tak 4 roky a zatím problémy nebyly, ale chce si to opravdu pohlídat. Letos chcu jet východní slovensko a zakarpatskou ukrajinu a to by se už ty kufry hodily. Záleží na co to budeš potřebovat, pokud to použiješ jen na srazy nebo vyjíždky, tak ti ty brašny stačí. U kufru je výhoda nepromoknutí. Taky záleží co se ti víc líbí, už jsem se setkal s lidmi co odmítali kufry protože se jim na motorce nelíbí :D
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Anonymous » 31.01.2006-12:45

A kdy na to Slovensko a Ukrajinu jedeš? Známý (má XT) mě totiž pořád tím směrem láká a já nevím, říkal jsem si, že to už je na XJ možná trochu hrubý terén :) máš už plán cesty?
Anonymous
 

Příspěvekod Ales » 01.02.2006-12:02

Zdravím všechny,
cestovatele na Ukrajinu v roce 2006 zvláště.
V obsahu fóra Cestování jsem založil na podzim téma Slovensko-Ukrajina 2006. Dodám tam podrobnější plán - svou vizi. Pokud pojedete na sraz, můžeme to pořádně probrat. Případně až oschnou cesty, někde vyjet - máme to od sebe kousek.
Ales
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 176
Registrován: 01.07.2005-21:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Anonymous » 01.02.2006-12:36

:) to jsem rád, že je blízko další XJčkář, asi si založíme východní sekci :D . Na další XJ sraz bych moc chtěl a pevně věřím, že mi to výjde, na II.XJ sraz jsem měl i zamluvený pokoj na Orlu, ale zasáhla vyšší moc a já trčel v práci :( :( určitě se domluvíme... Jen aby už stál ten sníh :evil: . Pak můžem někam vyrazit a prodebatit to léto....
Anonymous
 

Příspěvekod Ales » 01.02.2006-13:20

Taky jsem měl na Orlu zamluvené ubytování. Dokonce jsem tam vyjel,
ale v Opavě se mi motorka zastavila o dveře Favoritu. :lol:
Ales
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 176
Registrován: 01.07.2005-21:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Anonymous » 01.02.2006-13:30

:cry: šmarjáá, a jak to dopadlo? Mě už se pokoušel 2 x tady někdo sestřelit, ale pokaždké jsem uhnul.......
Anonymous
 

Příspěvekod Pavel » 01.02.2006-13:48

Ukrajinu se Slovenskem jsem loni jezdil 16. dní.Na moto XJ 900 nandaný brašny,za sebou Páva a nikdo nám nic neukradl.Tady doma bych řekl že je to horší. Tady si to hlídám víc. A k těm brašnám je pravda že od toho sucháče je vrchní lak za ty roky mírně poškrábaný.Doražte na sraz a pokecáme .
Pavel
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 158
Images: 79
Registrován: 11.07.2005-17:48
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kraj: Vysočina
Typ XJ: bmw 1150 rt
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Peta » 02.02.2006-18:15

Brašny, nebo kufry?Všechno je to o ponězích.Pokud máš na kufry a hodlaš si XJ nechat delší dobu tak sou kufry lepší.Pokud cestuješ jenom občas a hodláš vyměnit moto, postačí ti brašny.
Já osobně jezdím s brašnama, které sem instaloval na XJ ze staré motorky. I po šesti letech nepromoknou, lak poškozený není,protože se ho vůbec nedotýkájí.Mají sice menší obsach než kufry, ale s kombinací ze zadním kufrem my stačí.Z hlediska zabezpečení je nijak zvlášť nechráním,zatím my je nikdo nevybral a příležitostí k tomu bylo dost třeba cikánské vesnice na východním Slovensku,nebo Polsko.
Takže je na tobě, aby sis rozhodl, které parametry sou pro tebe důležitější.
Uživatelský avatar
Peta
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 182
Images: 43
Registrován: 15.08.2005-19:42
Bydliště: Ratíškovice
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: 900
Rok výroby XJ: 1999

Příspěvekod Anonymous » 03.02.2006-12:41

Zdravím Vás všechny a děkuji za odpovědi :)

asi u mě rozhodnou peníze i když jsem brašny ještě nekoupil... Na sraz stačí v pohodě tankbag. Stan, spacák(y), karimatky uvezu na nosiči vzadu.... No a motodovolená zůstává zatím nedořešená, ale snad bych ty brašny i přestál a uhlídal, ještě uvidím. Nevidím ale problém v dešti, pokud začne pršet, tak na brašny jednoduše navleču takové gumové prezervativy :D :D , co už jsem vidět na kamarádově mašině a bude 8)
Už ať je ta zima pryč.......
Mějte se
Anonymous
 

Příspěvekod Bartus » 03.02.2006-13:22

Jiřík píše:A kdy na to Slovensko a Ukrajinu jedeš? Známý (má XT) mě totiž pořád tím směrem láká a já nevím, říkal jsem si, že to už je na XJ možná trochu hrubý terén :) máš už plán cesty?

Nazdar, plán cesty ještě nemám, la echtěl bych sjezdit východní slovensko + zakarpatskou ukrajinu. Jediný jasný cíl je Dukla :D Na sraz se chystám, tak to můžem probrat tam. Taky se můžem domluvit a jet na tu jížní moravu společně. Motorku mám ze servisu doma, tak už jenom čekám na jaro 8)
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Anonymous » 03.02.2006-13:38

To je super, na srazu to všechno proberem, pevně věřím, že se tam dostanu, Ukrajinu byl chtěl jet taky, asi by to bylo nejlepší dohromady, jak napsal výše "Ales"... Navíc jsem se díval na dlouhodobou předpověď počasí, a vypadá to, že na konec června bude nejtepleji a nejméně srážek....
A klidně se můžeme potkat i dříve, hned na jaře, jen ten sníh, kur...

:)
Anonymous
 

Příspěvekod Bartus » 03.02.2006-15:18

Jasně, domluvíme si na jaře nejakou vyjížďku. Já se taky už nemůžu dočkat. Zrovna jsem se vrátil z garáže, kde jsem 15 minut čuměl na motorku jak si tam hoví :D
Bartus
XJ štamgast
 
Příspěvky: 1395
Images: 162
Registrován: 15.12.2005-10:24
Bydliště: Petřvald u Karviné
Kraj: Moravskoslezký
Typ XJ: Suzuki DL1000 BMW 1150 GSA
Rok výroby XJ: 2005

Příspěvekod Anonymous » 09.02.2006-09:02

Na stránkách WK moto jsem našel docela zajímavý ceny...např tyhle brašny:
http://www.wkmoto.cz/eshop.php?idobjekt=101
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.02.2006-11:46

Zdarec, a viděl jsi ty fotky brašen na mojem XJ, co jsou u nás za 1900 kč? (když si dáš můj profil, zobrazit všechny fotky, je to ta první)....
:roll:
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.02.2006-11:56

Jiřík píše:Zdarec, a viděl jsi ty fotky brašen na mojem XJ, co jsou u nás za 1900 kč? (když si dáš můj profil, zobrazit všechny fotky, je to ta první)....
:roll:

Kolik se tam vejde?
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.02.2006-12:00

Ty brďo, tak to jsem neměřil, ale vzhledem k tomu, že jdou roztáhnout odhaduju tak 2 x 35 litrů........
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 09.02.2006-14:44

Jiřík píše:Ty brďo, tak to jsem neměřil, ale vzhledem k tomu, že jdou roztáhnout odhaduju tak 2 x 35 litrů........

To jsou teda pořádný brašny...
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 10.02.2006-12:07

Ja som tiez nedavno riesil podobny problem. Nakoniec pomohla nahoda, ze sa mi podarilo kupit pouzite bocne kufre + zadny top Hebco a Becker za vyhodnu cenu a bolo rozhodnute. Montoval som ich len pred mesiacom, takze s nimi na ceste skusenosti este nemam.
Anonymous
 

Nosič

Příspěvekod Anonymous » 15.02.2006-09:56

Jiřík píše:Zdarec, a viděl jsi ty fotky brašen na mojem XJ, co jsou u nás za 1900 kč? (když si dáš můj profil, zobrazit všechny fotky, je to ta první)....
:roll:


Cau,
prosimte jak je to s nosicem pro tyhle brasny? Jakej pouzivas ty? Koukam ze na ty fotce jsou videt popruhy pres sedlo, ktery drzej hodne hmotnosti, ale zeleza kolem moc videt neni...
Me se totiz ty brasny libej a rad bych vedel co by to obnaselo komplet.
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 15.02.2006-10:15

Čau, když se podíváš na tu fotku blíž, tak si všimni mezi tou brašnou a kolem takového černého rámečku, tak to jsou na to držáky :? . Jsou malinké, ale naprosto dostačující, mám jedny navíc, byly by za 250 kč

Jinak jak už jsem psal, brašny jsou k mání u nás v prodejně Levior za 1900kč, jsou nepromokavé, vyztužené, roztahovací, ale bohužel neuzamykatelné :( :( jak jsme zde již probírali s kolegy.......

Jirka
Anonymous
 

Tak to beru

Příspěvekod Anonymous » 16.02.2006-12:05

Jiřík píše:Čau, když se podíváš na tu fotku blíž, tak si všimni mezi tou brašnou a kolem takového černého rámečku, tak to jsou na to držáky :? . Jsou malinké, ale naprosto dostačující, mám jedny navíc, byly by za 250 kč

Jinak jak už jsem psal, brašny jsou k mání u nás v prodejně Levior za 1900kč, jsou nepromokavé, vyztužené, roztahovací, ale bohužel neuzamykatelné :( :( jak jsme zde již probírali s kolegy.......

Jirka


Tak v tom případě do toho jdu každopádně :)
Anonymous
 

Příspěvekod Anonymous » 24.04.2006-16:14

Predpokladam tedy, ze na XJ 600 to namontuju bez potreby jakyhokoli nosice. Nebo se pletu? Jo a mimochodem - kde bych je mohl sehnat konkretne sehnat (nejlepe nejaky eshop)? :-)
Anonymous
 


Zpět na Transportní technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron