xy x srnka(y)

Co kdo neustál?

xy x srnka(y)

Příspěvekod xy » 03.06.2015-17:34

...když už jsem informacemi o mém návratu z Josefova zaneřádil srazové forum, zkusím vypotit něco i sem, beztak se doma nudím
...a třeba informace z praxe bude někomu k poučení - i když, staří pardálové vědí, vzpurná mládež si na všechno musí přijít sama :P

Tak předně: sraz se mi moc líbil, byl to takový pohodový víkend , jestě jednou dík Vaškovi, při odjezdu jsme se nějak minuli, abych mu to řekl osobně...
Najel jsem asi 560 km, cestou domů jsem se stavil u šváry v HK, nechtělo se mi po dálnici, tak jsem to vzal okreskami, Bohdaneč, Kutná Hora, Uhlířské Janovice, Bystřice u Bn s výtečnou zmrzlinou, v Sedlčanech se zastavil v práci...a pak už jen rutinních 25 km domů, jezdím je už 15 let...Obrázek
...už jsem byl skoro doma, přejíždím horizont posledního kopce, koukám na vesničku - a periferně vidím vlevo v obilí dvě srnčí hlavy, těsně u silnice...následujícím skokem mám první z nich pod předním kolem, kam mě trefila druhá, nevím...asi jsem nestihl ani brzdit, jen mi blesklo hlavou že těch 350 kilo rozjetých na skoro stokilometrovou rychlost párkilovou srnku smete, a třeba to ustojím....v následující vteřině jsem se válel, motorka se naštěstí klouzala předemnou, vím jen, že to trvalo nekonečně dlouho...

Když jsem se zastavil, došel jsem k motorce, cestou sebral navigaci, sundal rukavice a helmu, usoudil že levé zápěstí je v prdeli a docela mě bolí v zádech, zavolal jsem domů...záchranku mi zavolala paní z auta co u mě zastavilo po minutě, to už jsem tam ležel a čekal co bude... pak mi kamarád ze sanitky přes protesty rozstříhal bundu (udělal bych to taky, ještě se mu musím omluvit :oops: ) a tradá do nemocnice...
Výsledek? zlomená obě zápěstí, naštěstí jen dvě drobné kůstky, jedna dlaha, jeden šroub, zlomená tři žebra, něco odřenin a boulí... Na tu smůlu ještě celkem klika...

A poučení? ...myslím že jsem žádnou chybu neudělal, jel jsem max 90, už fakt jen sjezd z kopce domů, prostě nehorázná smůla.. ..jen počet míst kde je možné bezpečně zatahat za plyn se teď limitně blíží nule.... za patnáct let na záchrance jsem už těch potvor pár sanitkou trefil, kolegové jakbysmet, on se blbě hledá kompromis mezi úplně bezpečnou jízdou a třeba hekající rodičkou za zády, když tě čeká 35 km do nemocnice... Ale vždycky to bylo v noci, večer, ráno...tohle v 15.20, podle fotky z příkopu :)

Poučení číslo 2, výbava: bohužel jsem si na svoji nekonfekční postavu musel koupit bundu podle pupku, a tak mi celou dobu byly volné rukávy, od březnové výstavy mám doma vizitku na Smíchov, na plánované stahovací pásky nebo přešití už bohužel nedojde..tekže se prodřel šev, chránič uhnul a já mám odřený loket...Obrázek Obrázek
..už nějakou dobu uvažuju o chráničové košili a na to kůži, třeba to zkusím..
..jinak ale posloužila dobře, třeba ramenní chrániče seděly jak měly, je tam prodřená skrz ale rameno úplně v pohodě..
...stejně tak přilba, tu jsem koupil v zimě v Bikersu ve výprodeji, o žádné ráně do hlavy nevím, ona podle té praskliny ano
Obrázek
...kalhoty byly levné, kombinace textil/kůže, prodřené, výsledek odřené koleno Obrázek ...příště radši kožené..
...zlomeninám zápěstí by asi žádné rukavice nezabránily, když sebou buchne 104 kilo stokilometrovou rychlostí o drsnou silnici, musí to být někde poznat...jen jsem si instinktivním brzděním prodřel bříška prstů, ty odřené klouby, tedy spíš kůži vedle nic, nechápu doteď...
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
...kalhoty jsem měl s bundou spojené krátkým zipem, odneslo to tričko na boku, pár drobných škrábanců je i na páteřáku..
...včera jsem se byl na tu moji skluzavku podívat, od první po poslední stopu 190 kroků, tedy asi 115 metrů, prvních 25 po kolech, to jsem tu srnu hrnul zablokovaným předním kolem...
Obrázek

Ad motorka: ohnuté vidle, ohnutá i osa kola, ohnuté lešení, prodřená pancéřovka, polámaná kapotáž, ale kupodivu drží tvar, ulomená stupačka, odřené víko motoru...
..vzadu to kupodivu pobral kufr, ani nespadl...bavili jsme se o něm na srazu se 107 kilo, tak - je to držák :D

díky všem za přání uzdravení v minulém tématu....a snad zas příště :wink:


..ještě si tak poradit s fotkami...holt pc lama :oops:
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod mimo » 03.06.2015-18:02

Ty vole tys měl kliku, mrazí mě v zádech a to to jen čtu, musím se nad sebou zamyslet. Tak hlavně že jsi v pořádku ty. Fotky hrozný A nemyslím kvalitu ale námět :), tak se dejte dohromady oba dva a na podzim naschle. Máš vyjímku a můžeš přijet autem, určitě budeš za hvězdu .
mimo
občasný přispěvatel
 
Příspěvky: 198
Registrován: 29.01.2014-00:08
Kraj: Liberecký
Typ XJ: XJ 900 S
Rok výroby XJ: 1997

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod Koudy01 » 03.06.2015-18:05

Taky přeji rychlé uzdravení a hlavně bez nějakých trvalých následků na těle - ty na duši asi nějakou dobu zůstanou.
Ta ruka, to je ale mazec. Sice ta fotka je malá, ale ve větším ju vidět asi stejně nechcu.
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod mahomaho » 04.06.2015-07:47

Taky lehce tuhnu, přes 100m klouzačka v 90km/h už to není prdel, ještěže že to dopadlo takto, žádná pevná překážka.. ci kráso a to se v 90km/h na moto spíš loudáš a aaa.... :smt009 z takového saltamortále mám zkřivené pysky - ještě že jsem v kanclu sám. Na podzimním srazu nám to pěkně povykládáš, poslechneš pár velmi moudrých rad které si všichni zapíšeme do deníčků a pěkně si na toho tvojeho anděla srážného připijem, klikaři. Máme v klubu 107kila, teď přibyde 115metrů... Drž se.
život je cesta, čím dál tím líp
Uživatelský avatar
mahomaho
XJ štamgast
 
Příspěvky: 525
Images: 36
Registrován: 01.10.2007-07:48
Bydliště: Neveklov Val.Mez.
Kraj: Středočeský
Typ XJ: kdysi xj900 diversion
Rok výroby XJ: 1996

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod TOMMZ » 05.06.2015-14:08

Uff

Fotky můžeš hodit na rajče a sem odkaz. To je asi nejjednodušší.

Chráničovou košili nosím. Co to ochrání je otázka. Možná by to trochu pomohlo žebrům. Každopádně je v tom pěkné vedro.


xy píše:, prostě nehorázná smůla.. ..jen počet míst kde je možné bezpečně zatahat za plyn se teď limitně blíží nule...

To je to dilema...jezdit nebo nejezdit...
TOMMZ
Site Admin
 
Příspěvky: 2303
Images: 1515
Registrován: 02.06.2005-14:45
Bydliště: Praha 2
Kraj: Praha
Typ XJ: Thundercat
Rok výroby XJ: 2000

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod xy » 05.06.2015-17:34

...dilema jestli jezdit nebo nejezdit už mě pomalu opouští..

...spíš přemýšlím na čem, a jak? ...chopper a pomalu? enduro? nebo spravit fazera?
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod mahomaho » 05.06.2015-18:55

Budeš mít teď dilema, choper jezdí taky 100km/h. Naháč nebo cestovní enduro.. :wink:
život je cesta, čím dál tím líp
Uživatelský avatar
mahomaho
XJ štamgast
 
Příspěvky: 525
Images: 36
Registrován: 01.10.2007-07:48
Bydliště: Neveklov Val.Mez.
Kraj: Středočeský
Typ XJ: kdysi xj900 diversion
Rok výroby XJ: 1996

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod Koudy01 » 06.06.2015-00:25

Já hlasuju pro spravit Fazera :-) Jednak aspoň oproti čopru zatáčí a brzdí. Druhak nevím, jaké ses ty konkrétně srdcař, nakolik se u tebe projevuje ke strojům citové vztah a jak moc ti Fazer jako motorka vyhovuje, ale pokud to spravit de a není to úplné ekonomické nesmysl, já bych si ho nechal, protože sem s ní už přece něco zažil a "ve zdraví" to přežil, na což se nezapomíná...
Uživatelský avatar
Koudy01
XJ štamgast
 
Příspěvky: 800
Images: 62
Registrován: 26.09.2011-18:49
Bydliště: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
Typ XJ: XJ600S
Rok výroby XJ: 2001

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod Michal » 08.06.2015-17:04

Já jen krátce, bo jsem si vytrpěl podobné viz článek "Dovolená 2013" ale měl jsem víc štěstí, nebyli jsme tak pomlácení. Ale hlavně píšu ohledně nápadu s chráničovou košilí. Vykašli se na ní, vyhozený prachy. Pořádnou bundu a stačí. Tedy na sklouznutí po asfaltu, trefit pevnou překážku, nebo proti auto je zkaženej víkend :D i v suprnanotechno nesmyslu.
Michal
XJ štamgast
 
Příspěvky: 319
Images: 10
Registrován: 05.05.2011-10:59
Bydliště: Radenín
Kraj: Jihočeský
Typ XJ: XL
Rok výroby XJ: 2006

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod mahomaho » 12.06.2015-14:16

Koudy01 píše:Já hlasuju pro spravit Fazera :-) Jednak aspoň oproti čopru zatáčí a brzdí. Druhak nevím, jaké ses ty konkrétně srdcař, nakolik se u tebe projevuje ke strojům citové vztah a jak moc ti Fazer jako motorka vyhovuje, ale pokud to spravit de a není to úplné ekonomické nesmysl, já bych si ho nechal, protože sem s ní už přece něco zažil a "ve zdraví" to přežil, na což se nezapomíná...


Já bych to viděl jinak, tohle je hrozně těžké a emotivní, no a peníze jsou jistě další důležitý faktor. Bylo by super kdyby se xy alias 115metrů za řidítka posadil ať už budou jakákoli. Mě třeba po kreši vyšlo lépe moto prodat protože jsem nehodu nezavinil a dostal jsem zhruba tržní cenu jako bych jí prodával. Změna mě dokopala k mašině, kterou mám už 7let a krásných 7 let. co my jsme toho zažili :smt022 Buúúúúúú :lol:

Co ty hochu, co zápěstí? jsou sestry na koni? nebo už můžeš ručně yourself.. já jsem hovado.
život je cesta, čím dál tím líp
Uživatelský avatar
mahomaho
XJ štamgast
 
Příspěvky: 525
Images: 36
Registrován: 01.10.2007-07:48
Bydliště: Neveklov Val.Mez.
Kraj: Středočeský
Typ XJ: kdysi xj900 diversion
Rok výroby XJ: 1996

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod xy » 12.06.2015-15:19

...je to postupně lepší, sádry šly dolů v pondělí, na pravé mám ortézu, levá navolno, rozhýbávám aristokratický malíček, příští týden rehabilitace...tak už jen táhnout a srůstat :wink:

...a jinak jsem soběstačný :D , a radši bez komentáře :oops:
...včerejší večer jsem strávil hledáním, náhradních dílů na netu, dohromady to asi dám, jestli na to i vlezu se uvidí......každopádně pokud ano, tak jen sám...
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod mahomaho » 03.08.2015-16:34

Zdravím 115metrů.. máš ty ruce pěkně zjizvené. Nestihli jsme ani zplknout bo jsem právě testoval svůj možná nový stroj.Každopádně vypadal jsi už lepší.
život je cesta, čím dál tím líp
Uživatelský avatar
mahomaho
XJ štamgast
 
Příspěvky: 525
Images: 36
Registrován: 01.10.2007-07:48
Bydliště: Neveklov Val.Mez.
Kraj: Středočeský
Typ XJ: kdysi xj900 diversion
Rok výroby XJ: 1996

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod xy » 06.08.2015-00:03

...dík, už zas tahám, píšu z práce..
...třeba zrovna přes Neveklov jsem včera letěl s majáky z Měřína :wink:
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod jirka4137 » 06.08.2015-00:30

Taky přeju atˇ se ruce co nejlíp zahojí -koleno kterým jsem ukopl před 19ti lety řídítka cítím pořád. Je to asi tři týdny co jsem se byl kochat okreskama a ty holé i parohaté potvory se poflakovali kolem cest snad všude. Varování jsem dával na Jawablázny protože jejich úmysl skočit mě do cesty pokazit vyjíždˇku byl naprosto zřejmý.
jirka4137
XJ štamgast
 
Příspěvky: 321
Images: 0
Registrován: 17.05.2012-22:47
Bydliště: Otrokovice
Kraj: Zlínský
Typ XJ: FZS 600S
Rok výroby XJ: 2000

Re: xy x srnka(y)

Příspěvekod xy » 08.08.2015-23:43

...díky
...a jestli bude počasí stejné nebo jiné než předchozí den, vím minutu po probuzení každé ráno, taková rosnička
...srnky si pokoj nedají, už jsem ji na dvacet metrů potkal na kole i autem..
...kam nevidím, tam neletím...
xy
XJ štamgast
 
Příspěvky: 333
Images: 4
Registrován: 13.08.2006-21:23
Bydliště: Ouběnice
Kraj: Středočeský
Typ XJ: fzs 600
Rok výroby XJ: 1998


Zpět na Pády + kolizní situace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron